24.11 2022 Den otevřených dveří v SZŠ a SOŠ Česká Lípa

 
Přijďte si prohlédnout školu, obor, který Vás zajímá. I letos najdete stánek ZOD Brniště a.s. při vstupu jako podporu učebního oboru Farmář-Zemědělec, který díky Okresní agrární komoře v České Lípě je stipendiálně podpořen.
Podívejte se na nově zrekonstruované dílny a zázemí pro tento obor a přijďte se přesvědčit, že pracovat v zemědělství má budoucnost a smysl.
ZDE všechny informace pro uchazeče.

 

6.-8.10 2022 EDUCA - Homecredit aréna v Liberci

 

 
Náš stánek naleznete na konci chodby před vstupen na tribuny. Představíme Vám učební i studijní obory ze škol v České Lípě a Frýdlantu se zaměřením na zemědělství. Vyzkoušet si můžete Zemedělský kvíz, či poznat semínka plodin, které se u nás pěstují. Čeká na Vás sladká odměna i spoustu užitečných informací z praxe.
 

10.9. 2022 Dožínky Brniště

 

Druhou sobotu v září proběhne oslava letošních žní. Začne tradičně díkůvzdáním za úrodu v kostele sv. Mikuláše, průvodem s moderní i historickou zemědělskou technikou. Bohatý kulturní program na vás čeká v areálu lesního Zátiší až do pozdních nočních hodin. Těšit se můžete na HOPSEJ, SHŠ Lepus, kapelu TĚLA či SLACK show.

Pozvánka Dožínky Brniště 10.9.2022

Dožínky jsou mimořádné i tím, že oslavují nejen letošní žně, ale i 670 let od vzniku obce Brniště. V rámci oslav bude možné shlédnout fotografie z okolí, nahlédnout do Kroniky obce a také přijít si poslechnout přednášku o historii obce Brniště.

Akce se zúčastní jak škola z České Lípy, tak Frýdlantu. Informovat se o jednotlivých učebních i studijních oborech můžete přímo u učitelů či studentů. Proběhnou aktivity jednotlivých oborů a jejich představení.

Více zde.

20. - 21.4.2022 Zemědělská olympiáda žáků středních škol

Žáci SŠ škol celé ČR se utkali v "ryze" zemědělských disciplínách, výměna pneumatiky, jízda traktorem, určování semen či znalost chovu skotu a dalších hospodářských zvířat.